DELEGATIONS


DELEGATIONS PARTICIPANTS AT THE 18 EIC ANDORRA 2011


NAME SURNAME AGE COUNTRY EKF CODE CATEGORY IAIDO DEGREE
ANDORRA


Miquel Morancho 49 ANDORRA AND-001 Delegation Leader 5 DAN
Sergio Hernández 47 ANDORRA AND-008 Coatch 3 DAN
Gumersindo Rolan 40 ANDORRA AND-067 Competitor 1 DAN
Eric Jover 34 ANDORRA
Manager MUDAN
Marc Casadevall 27 ANDORRA
Manager MUDAN








BELGIUM


Van Gilsen Grégory 28 BELGIUM
Competitor MUDAN
Van der Biest Rowan 20 BELGIUM B.00621 Competitor 1 DAN
Vervack Valentin 22 BELGIUM B.00620 Competitor 1 DAN
Arnou Maarten 33 BELGIUM B.00584 Competitor 2 DAN
Vlad Liviu 43 BELGIUM B.00416 Competitor 3 DAN
Kanto Yuki 35 BELGIUM B.00328 Competitor 4 DAN
Defraeye Luc 49 BELGIUM B.00224 Competitor 5 DAN
Simonini Michaël 34 BELGIUM B.00269 Competitor 5 DAN
Trembloy Jean 53 BELGIUM B.00113 Coatch 5 DAN
Vandenbussche Jonathan 23 BELGIUM B.00459 Competitor 3 DAN
Demuynck Patrik 55 BELGIUM B.00067 Referee 7 DAN
Carlier Freddy 54 BELGIUM B.00142 Delegation Leader 5 DAN
Olieux Steve 19 BELGIUM
Seminar only MUDAN
Cool Steven 25 BELGIUM
Competitor MUDAN
De Boom Tom 33 BELGIUM B.00475 Competitor 2 DAN
Wittoeck Paul 42 BELGIUM
Seminar only 2 DAN








CZECH REPUBLIC


Tomas Kyncl 39 CZECH REPUBLIC CZ.00024 Delegation Leader 4 DAN
Pavel Balvin 38 CZECH REPUBLIC CZ.00028 Coatch 4 DAN
Pavla Stepanova 25 CZECH REPUBLIC CZ.00049 Manager 2 DAN
Vaclav Madl 31 CZECH REPUBLIC CZ.00104 Competitor MUDAN
Jan John 34 CZECH REPUBLIC CZ.00084 Competitor 1 DAN
Vaclav Masa 22 CZECH REPUBLIC CZ.00103 Supporter MUDAN
Kristina Poslusna 21 CZECH REPUBLIC CZ.00105 Competitor MUDAN








FINLAND


Rupponen Pasi 39 FINLAND
Competitor MUDAN
Karvonen Kai-Mikael 27 FINLAND FIN.00213 Competitor 1 DAN
Malm Janne 30 FINLAND FIN.00229 Competitor 1 DAN
Artimo Paulus 22 FINLAND FIN.00175 Competitor 2 DAN
Snickeri Eija 47 FINLAND FIN.00112 Competitor 3 DAN
Rodriguez Robert 63 FINLAND F.00265 Delegation Leader 7 DAN
Martinez-Abarca Jose 41 FINLAND FIN.00055 Competitor 5 DAN
Boiaktchan Mikko 29 FINLAND FIN.00167 Supporter 2 DAN
Raili Bükk
FINLAND
Referee 5 DAN








FRANCE


Jean Pierre Soulas 62 FRANCE F0079 Delegation Leader 6 DAN
Dominique Henri Losson 50 FRANCE F2031 Coatch 5 DAN
Ramon Ferreiro 50 FRANCE F2748 Coatch 5 DAN
Jean Francoise Debacq 46 FRANCE F1850 Competitor 4 DAN
Dominique Anne Losson 45 FRANCE F2349 Competitor 4 DAN
Franck Cengizalp 50 FRANCE F1822 Competitor 5 DAN
Gael Ferron 30 FRANCE F3375 Competitor 3 DAN
Alexis Soudan 31 FRANCE F3425 Competitor 2 DAN
Amandine Boucry 19 FRANCE F3178 Competitor 3 DAN
Gilles Dietrich 51 FRANCE F3597 Competitor 2 DAN
Christian Tremellat 34 FRANCE F Competitor 1 DAN
Jean Roch Vaunois 24 FRANCE F Competitor MUDAN
Cedric Gerbaux 23 FRANCE F Competitor MUDAN
Michel Ribal 52 FRANCE F0808 Referee 5 DAN
Jean Tirel 71 FRANCE F0142 Referee 6 DAN
Jean Jacques Sauvage 63 FRANCE F0188 Referee 7 DAN
Andre Junot 69 FRANCE F0330 Referee 6 DAN








GERMANY


Diana Schubert 36 GERMANY D.01006 Competitor MUDAN
Daniel Benicke 23 GERMANY D.01041 Competitor MUDAN
Ina Pfalzgraf 28 GERMANY D.01012 Competitor 1 DAN
Artur Schramm 38 GERMANY D.01042 Competitor 1 DAN
Cenet Bauer 31 GERMANY D.00721 Competitor 2 DAN
Florian Bubser 31 GERMANY D.00949 Competitor 2 DAN
Felix Klein 28 GERMANY D.00728 Competitor 3 DAN
Robert Völkmann 47 GERMANY D.00565 Competitor 3 DAN
Henrike Michaelis 29 GERMANY D.00565 Competitor 4 DAN
Oliver Bischoff 38 GERMANY D.0392 Competitor 5 DAN
Michael Moritz 46 GERMANY D.0282 Competitor 5 DAN
Titiaan Stuurman 51 GERMANY D.00179 Referee 5 DAN
Rudi Müller 55 GERMANY D.00068 Referee 6 DAN
Peter Kern 62 GERMANY D.00344 Referee 5 DAN
Henry Schubert 41 GERMANY D.01001 Referee 5 DAN
Wim van Mourik 62 GERMANY D.00111 Coatch 5 DAN
Sofie Winkhaus 46 GERMANY D.00160 Supporter 5 DAN








GREECE


Spiridon Drossoulakis 57 GREECE GR00005 Competitor 4 DAN
Michael Padras 41 GREECE GR00009 Competitor 4 DAN
Konstantinos Katarnias 32 GREECE GR00012 Competitor 3 DAN
Petros Moulagiannis 40 GREECE GR00039 Competitor 3 DAN
Dimitros-Ioanis Psaltakis 31 GREECE GR00027 Competitor 2 DAN
Stergios Dimou Sakelariou 26 GREECE GR00074 Competitor 2 DAN
Christina Papageorgiou 30 GREECE GR00098 Competitor 1 DAN
Chariklia Papadopoulou 40 GREECE GR00091 Competitor 1 DAN
Anastasios Koromilas 40 GREECE GR00106 Competitor MUDAN
Konstantina Perlepe 25 GREECE GR00107 Competitor MUDAN
Panagiota Kounadi 31 GREECE
Manager MUDAN








HUNGARY


Hunor Mihalik 42 HUNGARY H.00006 Referee 6 DAN
Gábor Hábermajer 42 HUNGARY H.00070 Delegation Leader 5 DAN
László Bartha 32 HUNGARY H.00315 Competitor 1 DAN
Zoltán Varga 26 HUNGARY H.00144 Competitor 3 DAN
Attila Várvizi 27 HUNGARY H.00273 Competitor 2 DAN
Balázs Kovács 24 HUNGARY H.00340 Competitor MUDAN
Anita Budavári 25 HUNGARY H.00289 Competitor 2 DAN
Jenő Demeczky 62 HUNGARY H.00151 Supporter 3 DAN








ITALY


Enrico Pelizza 55 ITALY I.00534 Manager 4 DAN
Claudio Zanoni 48 ITALY I.00464 Competitor 5 DAN
Danielle Borra 54 ITALY I.00142 Referee 6 DAN
Detlef Uedelhoven 57 ITALY I.00160 Coatch 5 DAN
Stefano Verrina 52 ITALY I.00086 Referee 5 DAN
Paolo Vanelli 68 ITALY I.00082 Referee 6 DAN
Edoardo Borghese 67 ITALY I.00164 Referee 6 DAN
Paolo Grosso 50 ITALY I.00097 Competitor 6 DAN
Mario Menegatti 57 ITALY I.00013 Competitor 6 DAN
Giuseppe Piva 41 ITALY I.00189 Supporter 5 DAN
Nicola Casamassima 48 ITALY I.00133 Supporter 5 DAN
Federico Forti 36 ITALY I.00796 Competitor 4 DAN
Licia Colli 36 ITALY I.00726 Supporter 3 DAN
Andrea Setti 26 ITALY I.01075 Competitor 2 DAN
Luca Canovi 34 ITALY I.00774 Competitor 4 DAN
Roberto Milana 38 ITALY I.01263 Competitor 2 DAN
Fabiana Buffo 20 ITALY I.01554 Competitor MUDAN
Francesca Pescini 32 ITALY I.01555 Competitor MUDAN
Elena Paganelli 27 ITALY I.01457 Competitor 1 DAN
Andrea Cauda 24 ITALY I.00888 Competitor 3 DAN
Pierluca Regaldi 22 ITALY I.01156 Competitor 3 DAN








JORDAN


Ahmad Allan 34 JORDAN JO.00008 Competitor 4 DAN
Abu-Ghazala Obaida 31 JORDAN JO.00015 Competitor 3 DAN
Qashash Hamed 35 JORDAN JO.00020 Competitor 2 DAN
Malhas Ali 58 JORDAN JO.00003 Manager 4 DAN








NORWAY


Paul Gowland Gowland 58 NORWAY N00056 Competitor 2 DAN
Eva Gowland 46 NORWAY N00059 Competitor 1 DAN
Thorkil Dal 48 NORWAY N00058 Competitor 2 DAN
Anita Kristina Pettersen 34 NORWAY
Competitor MUDAN








POLAND


Lukasz Machura 33 POLAND PL.0112 Competitor 3 DAN
Adam Bieniak 23 POLAND PL.0199 Manager 2 DAN
Adam Kitkowski 52 POLAND PL.0048 Competitor 4 DAN
Jakub Kolasa 21 POLAND PL.0255 Competitor MUDAN
Jaroslaw Glodek 25 POLAND PL.0197 Competitor 1 DAN
Piotr Bidzinski 27 POLAND PL.0137 Competitor 3 DAN
Wiktor Bien 29 POLAND PL.0219 Competitor MUDAN
Tomasz Antkowiak 31 POLAND PL.0183 Competitor 2 DAN
Barbara Ryba 23 POLAND PL.0198 Competitor 1 DAN








PORTUGAL


Bruno Barros 25 PORTUGAL
Competitor MUDAN
Nelson Gama 28 PORTUGAL
Competitor MUDAN
Sandra Santos 35 PORTUGAL P.00057 Delegation Leader 3 DAN








RUSSIA



Yulia Tikhonova 25 RUSSIA
Competitor MUDAN
Ekaterina Zvyagintseva 29 RUSSIA
Manager MUDAN
Kirill Vavilov 30 RUSSIA
Competitor 1 DAN
Oleg Kostin 48 RUSSIA
Competitor 1 DAN
Bella Mirzoeva 24 RUSSIA
Competitor MUDAN
Konstantin Khokhlov 28 RUSSIA
Competitor 1 DAN
Veronika Shtapova 16 RUSSIA
Delegation Leader 2 DAN
Olga Shtapova 38 RUSSIA
Accompanier








SLOVAKIA

Marian Bartko 45 SLOVAKIA
Competitor 3 DAN
Adriana Nagyova 29 SLOVAKIA
Competitor 1 DAN








SPAIN


Antonio Gutierrez 58 SPAIN E.00025 Manager 5 DAN
Jose Vicente Gil 48 SPAIN E.00049 Seminar only 3 DAN
Fernando Mora 35 SPAIN
Competitor MUDAN
Virginia Cabanzo 32 SPAIN
Seminar only MUDAN
Victor Manuel Rodriguez de Castillo 36 SPAIN
Competitor MUDAN
Eduardo Bernabé 36 SPAIN E.00371 Competitor 1 DAN
David Merinero 35 SPAIN E.00278 Competitor 2 DAN
Gonzalo Herranz 35 SPAIN
Competitor 2 DAN
Oscar Fernández 34 SPAIN E.00192 Competitor 3 DAN
Santiago G. Velasco 34 SPAIN E.00191 Coatch 3 DAN
Angel Luis Garcia Oliva 37 SPAIN
Seminar only 1 DAN
Ryo Hiruma 62 SPAIN E.00123 Seminar only 5 DAN
Javier Villa 33 SPAIN E.00425 Competitor 1 DAN
Maria Martin Centeno 33 SPAIN
Accompanier
Greta Morales Santander 37 SPAIN
Accompanier








SWEDEN


Jonas Engman 22 SWEDEN
Competitor MUDAN
Hannes Ovrén 27 SWEDEN
Competitor 1 DAN
Maria Engqvist 22 SWEDEN
Competitor 1 DAN
Fredrik Broman 30 SWEDEN
Competitor 2 DAN
Joel Bergmark 28 SWEDEN
Competitor 2 DAN
Mattias Jansson 21 SWEDEN
Competitor 3 DAN
Jesper Waldestål 21 SWEDEN
Competitor 3 DAN
Patrik Almqvist 37 SWEDEN
Competitor 3 DAN
Sida Yin 26 SWEDEN
Competitor 4 DAN
Matti Pajaujis 47 SWEDEN
Competitor 5 DAN
Martin Lindgren 40 SWEDEN
Competitor 5 DAN
Caiza Almén Wranning 47 SWEDEN
Competitor MUDAN








SWITZERLAND


Andreas Dörig 21 SWITZERLAND CH.00269 Competitor MUDAN
Roland Fuchs 35 SWITZERLAND CH.00270 Competitor MUDAN
Oliver Amberg 45 SWITZERLAND CH.00265 Competitor 1 DAN
Patrick Hängärtner 37 SWITZERLAND CH.00264 Competitor 1 DAN
Maurizio Gullo 35 SWITZERLAND CH.00240 Competitor 2 DAN
Tilman Tröster 23 SWITZERLAND CH.00233 Competitor 2 DAN








THE NETHERLANDS


Baukje Weber 19 THE NETHERLANDS NL00000 Competitor MUDAN
Sander Filon 23 THE NETHERLANDS NL 00000 Competitor MUDAN
Stan Engelen 21 THE NETHERLANDS NL 00550 Competitor 1 DAN
Alicja Gronert 22 THE NETHERLANDS NL 00571 Competitor 1 DAN
Jacky Visser 29 THE NETHERLANDS NL 00511 Competitor 2 DAN
Simon Kim Liong Kwee 32 THE NETHERLANDS NL 00542 Competitor 2 DAN
Nicolas Leclercq 32 THE NETHERLANDS NL 00498 Competitor 3 DAN
Piotr Kukla 29 THE NETHERLANDS NL 00428 Competitor 3 DAN
Bas Ben Zineb 35 THE NETHERLANDS NL 00323 Competitor 3 DAN
David Smits 30 THE NETHERLANDS NL 00392 Competitor 4 DAN
Maria Essers 40 THE NETHERLANDS NL 00341 Competitor 4 DAN
Cees van der Zee 65 THE NETHERLANDS NL 00207 Coatch 5 DAN
first Driver 55 THE NETHERLANDS
Other
Second Driver 48 THE NETHERLANDS
Other
Aad van de Wijngaard 52 THE NETHERLANDS NL 00074 Referee 7 DAN
Rene van Amersfoort 55 THE NETHERLANDS NL00055 Referee 7 DAN








TURKEY


C.Narten Roe 40 TURKEY TR 0050 Competitor 3 DAN
Burak Oder 47 TURKEY TR 0089 Competitor 1 DAN
İbrahim Ersin Özis 39 TURKEY TR 0015 Competitor 3 DAN
Ali Ari 37 TURKEY TR 0048 Competitor 3 DAN
Selcuk Burnaz 55 TURKEY TR 0007 Delegation Leader 4 DAN








UNITED KINGDOM


Gregory Drewe 59 UNITED KINGDOM GB 0038 Manager 6 DAN
Anthony Devine 50 UNITED KINGDOM GB 00098 Competitor 6 DAN
Andrew Watson 40 UNITED KINGDOM GB 00601 Competitor 5 DAN
Angharad Jones 39 UNITED KINGDOM GB 00670 Competitor 5 DAN
Alan Lee Nash 45 UNITED KINGDOM GB 0365 Competitor 6 DAN
Aurelien Narcrour 26 UNITED KINGDOM GB 01042 Competitor 4 DAN
Daniel Silk 29 UNITED KINGDOM GB 01189 Competitor 4 DAN
Andrew Davis 59 UNITED KINGDOM GB 01610 Competitor 2 DAN
William Heal 34 UNITED KINGDOM GB 01861 Competitor 1 DAN
Edward Lee Umeyama 37 UNITED KINGDOM
Competitor MUDAN
Anthony Hopson 67 UNITED KINGDOM GB002 Referee 7 DAN
Victor Cook 67 UNITED KINGDOM GB 003 Referee 7 DAN
Christopher Mansfield 55 UNITED KINGDOM GB 0032 Referee 7 DAN
Leonard Bean 75 UNITED KINGDOM GB 007 Referee 7 DAN
Fay Goodman 57 UNITED KINGDOM GB 095 Referee 7 DAN
Peter West 56 UNITED KINGDOM GB 062 Referee 7 DAN
Christopher Buxton 64 UNITED KINGDOM GB 081 Referee 7 DAN
David Collins 78 UNITED KINGDOM GB 00381 Other 5 DAN
Lucy Earley 23 UNITED KINGDOM GB 01326 Competitor 3 DAN
William Davidson 56 UNITED KINGDOM GB 00625 Other 5 DAN
Jon Meikle 37 UNITED KINGDOM GB 01501 Competitor 3 DAN
Andrew Campbell 21 UNITED KINGDOM GB 01782 Competitor 1 DAN
Andrew Armstrong 27 UNITED KINGDOM GB 01739 Competitor 2 DAN








 


18 European Iaido Championships Andorra 2011 Web Site.

Copyright AKEN & FADKEN 2000-2011